You are here
Home > Zdrowie > Jak pozbyć się chrapania?

Jak pozbyć się chrapania?

Chrapanie to przypadłość, która jest bardzo często ignorowana. Ludzie nie zdają sobie sprawy z konsekwencji wynikających z tego, błahego zjawiska akustycznego. Chrapanie powinno być natychmiastowo leczone. Dlaczego? Tego dowiesz się w dalszej części tej publikacji.

Dlaczego nie można lekceważyć chrapania?
Pomrukiwanie w czasie snu to pierwszy sygnał alarmowy. Oznacza występujące niedrożności lub zaburzenia w budowie górnych dróg oddechowych. Konsekwencją takiego stanu rzeczy może być nawet śmierć!

Chrapanie w bardzo dużej mierze przyczynia się do występowania bezdechu sennego – przypadłości, która objawia się epizodycznymi przerwami w oddychaniu podczas snu. Doprowadza ona do zawału serca i udaru mózgu.

Co więcej, chrapanie jest jedną z przyczyn silnych bólów głowy, problemów z koncentracją czy nawet problemów z osiągnięciem erekcji.

W jaki sposób możesz wyeliminować chrapanie?
Chrapanie to dolegliwość, której leczenie może odbywać się w różny sposób. Najpopularniejsza formą leczenia tej przypadłości jest stosowanie specjalistycznych aparatów podtrzymujących prawidłowe ciśnienie przepływu powietrza podczas snu.

Zastosowanie w leczeniu chrapania znajdują także środki farmakologiczne. Różnego rodzaju tabletki na chrapanie, spraye czy preparaty w postaci aerozoli mają na celu wyeliminowanie niedrożności w górnych drogach oddechowych. Należy jednak mieć na uwadze, że ich stosowanie nie zawsze działa przyczynowo. Niekiedy środki pokonują tylko objawy, nie rozwiązując przyczyn problemów.

W przypadku zdiagnozowania zaburzeń w budowie elementów dróg oddechowych, może zostać zalecona korekta chirurgiczna. Tego typu zabiegi zwykle dotyczą języka, podniebienia, gardzieli oraz przegrody nosowej.

Warto zapobiegać!
Chrapanie to przypadłość, która występuje bardzo często na skutek niewłaściwie prowadzonego trybu życia. Jedną z przyczyn tej dolegliwości może być dieta. Warto zadbać o zdrowe, zbilansowane odżywianie.

Ponadto, uwagę powinniśmy poświęcić również wygodzie i komfortowi snu oraz aktywności fizycznej. Warto również zrezygnować z używek.

Dodaj komentarz

Top