You are here
Home > Zdrowie > Detox organizmu

Detox organizmu

Stres, pośpiech, brak ruchu i nieodpowiednie odżywianie – to wszystko sprawia, że kondycja naszego organizmu często znajduje się w opłakanym stanie.

Niewielka część społeczeństwa podejmujemy próby oczyszczania organizmu z toksyn, zalegających złogów tłuszczu i innych zanieczyszczeń. Zazwyczaj procesy detoksacyjne realizowane są dopiero wtedy, gdy wystąpi jakaś dolegliwość.

Oczyszczanie organizmu to swojego rodzaju przegląd – należy robić go z odpowiednią częstotliwością. Lekarze sugerują, by jednodniowa dieta oczyszczająca przeprowadzana była raz na 7-8 tygodnii. Oczywiście, jeśli odżywiamy się na mieście, jemy tłusto i nie dbamy o aktywność fizyczną to nawet najlepsza dieta oczyszczająca na nic się nie zda.

Jednodniowa dieta oczyszczająca

Oczyszczanie organizmu można przeprowadzić w domowych warunkach przy użyciu soków i owoców. To bezpieczne rozwiązanie gwarantuje naprawdę świetne rezultaty.

Jednodniowa dieta oczyszczająca powinna składać się z 5-6 posiłków, które powinny być oparte tylko i wyłącznie na produktach warzywnych oraz naturalnych, świeżo wyciśniętych sokach z warzyw i owoców.

Taka profilaktyczna kuracja to niemal gwarancja utrzymania zdrowego organizmu. Dotyczy to oczywiście osób, które stosują się do założeń dietetycznych, uprawiają sport i są aktywne.

Ogranicz dostarczanie toksyn do organizmu

Aby jednodniowy detoks był skuteczny, Twój organizm musi być w dobrej kondycji. Wszakże kilkoma litrami soków i kilogramem warzyw nie usuniemy toksyn z zaniedbanego, mocno zanieczyszczonego organizmu. Jednodniowa dieta to rozwiązanie dedykowane osobom, które o siebie dbają.

Aby Twój organizm był w lepszej kondycji, powinnaś ograniczyć lub wyeliminować następujące składniki z diety:

  • kofeinę
  • alkohol
  • cukry proste
  • papierosy

Należy za to dostarczać produkty bogate w błonnik. Pełnoziarniste produkty, siemię lniane czy jabłka – to dobry pomysł na oczyszczenie organizmu. Dodatkowo warto wspomagać zdrowe nawyki żywieniowe suplementacją błonnika naturalnego.

Dodaj komentarz

Top