You are here
Home > Uroda > Wpływ otoczenia na włosy

Wpływ otoczenia na włosy

Czy wiesz, że nawet co trzecia kobieta ma poważne problemy z wypadaniem włosów? Owe kłopoty mogą być wywołane przez szereg różnych czynników. Co zrobić, aby zadbać o prawidłową kondycję włosów?

Co na porost i zdrowie włosów?
Na porost i zdrowie naszych włosów na wpływ wiele czynników. Począwszy od stosowania produktów powstałych na bazie sztucznych składników takich jak silikon, aż po używanie prostownic, lokówek i suszarek, które wypalają włosy i powodują ich łamanie się. Nawet pogoda oraz otoczenie w jakim się aktualnie znajdujemy, ma duży wpływ na strukturę włosów.

Warunki atmosferyczne, a wypadanie włosów
Wypadanie włosów przyczyny związane są z pogodą jaka panuje za oknem. Latem nasze włosy narażone są na morski wiatr, słoną wodę oraz promienie słoneczne. Możemy zauważyć w tym czasie, że nasze włosy są suche, sztywne a nawet zmieniają kolor na rudy. Podczas lata warto stosować odpowiednie kosmetyki, które chronią włosy przed czynnikami zewnętrznym, np. mgiełki do włosów. Jesienią i wiosną włosy narażone są na wypadanie ze względu na zmiany temperatury oraz otarcia spowodowane noszeniem szalików i chust. W tym okresie warto dbać szczególnie o końcówki włosów. Codziennie lub co drugi dzień nakładajmy na końcówki włosów olejek lub oliwę z oliwek. Nawilżenie końcówek jest bardzo ważne. Zimą natomiast dusimy włosy pod czapkami i kapturami co powoduje ich elektryzowanie się. Nic dziwnego, że kobiety żartują sobie iż na wiosnę linią się jak zwierzęta. Włosy muszą być wzmocnione i dokładnie nawilżone.

Otoczenie, a wypadanie włosów
Na nasze włosy wpływa także otoczenie i środowisko w jakim pracujemy czy obecnie się znajdujemy. Pomieszczenia, które są zakurzone lub zadymione powodują, że włosy wciągają wiele toksyn i niezdrowych bakterii. To wszystko powoduje, że cebulki włosów stają się osłabione i przestają pracować. Unikajmy takich miejsc, a jeśli już jesteśmy na nie skazani – myjmy włosy codziennie i nakładajmy mgiełkę, która ochroni włosy przed takimi czynnikami zewnętrznymi.

 

Dodaj komentarz

Top