You are here
Home > Uroda > Rozstępy – leczenie

Rozstępy – leczenie

Niezwykle nieestetycznym defektem skórnym są rozstępy. Obecne zawsze wtedy, gdy następuję nagły wzrost masy ciała. Wówczas to dochodzi do nadmiernego naprężania skóry, które doprowadza do tzw. „pęknięć” o czerwonym lub różowym zabarwieniu. Po pewnym czasie rozstępy zabliźniają się, pozostawiając na skórze białe ślady.

Kto jest szczególnie narażony na wystąpienie rozstępów?

Rozstępy przede wszystkim pojawiają się u kobiet w ciąży, osób trenujących na siłowni (budujących masę mięśniową) oraz u wszystkich tych, których dotyka nadwaga. Defekt zwykle pojawiaja się w takich miejscach jak: brzuch, pośladki, uda, klatka piersiowa oraz plecy.

Czy rozstępom można zapobiec?

Oczywiście rozstępom można skutecznie zapobiegać. Przede wszystkim należy zadbać o odpowiednie odżywienie skóry zarówno od wewnątrz, jak i zewnątrz. Bogate w minerały i witaminy maści odżywią skórę, co wzmocni włókna kolagenowe i zapobiegnie rozrywaniu.

Z całą pewnością profilaktyka jest wskazana jeśli spodziewamy się szybkich wzrostów (przy ciaży i siłowni).

Czy rozstępy można usunąć?

Rozstępów można się pozbyć, ale cena zabiegu usuwania oscyluje w granicach kilku tysięcy złotych. Usuwanie może odbywać się przy wykorzystaniu jednej z metod oferowanych w salonach medycyny estetycznej, a mianowicie: dermabrazji, peelingu chemicznego, cryolift, systemu TMT oraz mezoterapii.

Alternatywą dla drogich zabiegów są maści, które potrafią znacznie zmniejszyć objętość defektu oraz wybarwić w taki sposób, że rozstępy będą praktycznie niewidoczne. Ponadto, na rozstępy stosuje się różnego rodzaju domowe sposoby, takie jak wcieranie wyciągu z aloesu, miodu i innych naturalnych produktów.

Warto zaznaczyć, że leczenie rozstępów u kobiet w ciąży lub karmiących powinno odbywać się w asyście lekarza prowadzącego. Nie wszystkie zabiegi i maści można stosować będąc w takim stanie, gdyż może to zaszkodzić dziecku.

Dodaj komentarz

Top