You are here
Home > Uroda > Pryszcze na czole

Pryszcze na czole

Niewątpliwie, pryszcze stanowią jeden z najpopularniejszych defektów kosmetycznych. To prawdziwa zmora osób dojrzewających (trądzik młodzieńczy), ale nie tylko.

W dzisiejszej publikacji pragniemy przedstawić problem pryszczy na czole, czyli miejscu szczególnie eksponowanym. Jak zapobiegać, jak usuwać i tuszować pryszcze? O tym i wielu innych kwestiach w dalszej części tego artykułu.

Pryszcze na czole – jak zapobiegać?

Do powstawania pryszczy przyczyniają się zmiany hormonalne, nieodpowiednia higiena, zły dobór kosmetyków oraz urazy mechaniczne. Jeśli zatem chcesz zapobiec wystąpieniu pryszczy możesz:

  • lepiej odżywiać skórę
  • korzystać z delikatnych kosmetyków (bez silnych detergentów)
  • regularnie przemywać twarz

Hormonalna burza w organizmie pojawia się w szczególnych okresach życia (dojrzewanie, przekwitanie), dlatego też celem uniknięcia pryszczy należy konsultować się z endokrynologiem, który przed faktycznymi zaburzeniami może zlecić specjalistyczne badania.

Pryszcze na czole – jak się pozbyć?

Najgorszym z możliwych rozwiązań (ale najczęściej stosowanych) jest wyciskanie pryszczy. Może to doprowadzić do szybkiego rozwoju stanu zapalnego, co w rezultacie rozsieje wypryski po całej twarzy.

Pozbywanie pojedyńczych pryszczy może być realizowane zarówno poprzez farmaceutyki (najlepiej po konsultacji z dermatologiem), domowe sposoby (maseczki z drożdzy, miodu, soku z cytryny) oraz zabiegów medycyny estetycznej (mikrodermabrazja, mezoterapia, cryolift itd).

Pryszcze na czole – jak tuszować?

Pryszcze bardzo często pojawiają się w momentach ważnych: przed randką, spotkaniem. Często potrzebujemy szybkiej reakcji, ale nie wiemy jak zatuszować wyprysk znajdujący się na środku czoła.

Pierwszym zadaniem jest zmniejszenie obrzęku przy wykorzystaniu lodu. Dzięki temu pryszcz zmniejszy się. Nadal jednak będzie bardzo widoczny. Wówczas to warto skorzystać z maści o działaniu wysuszającym (w alternatywie – z pasty do zębów). Ostatnim etapem tuszowania będzie wykorzystanie pudru, bądź korektora.

Dodaj komentarz

Top