You are here
Home > Uroda > Laserowe usuwanie owłosienia

Laserowe usuwanie owłosienia

Wzorzec atrakcyjności kobiety ulega stałym modyfikacjom. W dzisiejszych czasach kobieta dbająca o urodę usuwa niemal wszystkie włosy (poza głową) ze swojego ciała. Niegdyś było to niezwykle rzadko spotykane.

Depilacja całego ciała może być przeprowadzana na różne sposoby. Jednym z najwygodniejszych rozwiązań jest laserowe usuwanie owłosienia. Zabieg, którego charakteryzuje trwałość i wygoda. Poniżej szczegółowo przedstawimy tę formę usuwania owłosienia.

Laserowe usuwanie owłosienia – jak to działa?

Depilacja laserowa to zabieg, który doprowadza do uszkodzenia mieszka włosowego i komórek odpowiedzialnych za wzrost włosa. Ciepło emitowane przez wiązkę światła bezpośrednio dotyka naturalnego barwnika włosa, co doprowadza do całkowitej degradacji. Dzięki temu, nie tylko usuwamy bieżące owłosienie, ale także hamujemy wzrost na nawet kilka lat. Takich efektów nie gwarantuje żadne inne rozwiązanie.

Depilacja laserowa – dla kogo?

Przeciwskazania do stosowania tej formy usuwania włosów:

  • infekcje skórne w miejscu poddawanym depilacji
  • kobiety w ciąży i karmiące
  • zbyt mocno opalona skóra
  • przewlekłe choroby skórne
  • włosy jasne (zbyt niska zawartość naturalnego barwnika)

Depilacja laserowa – przygotowanie do zabiegu

Osoba poddawana zabiegowi depilacji laserowej powinna mieć włosy, których długość minimalna będzie wynosiła 5 milimetrów. Bezpośrednio przed zabiegiem (na kilka dni przed) należy ograniczyć stosowanie wszelkiego rodzaju kosmetyków.

Ponadto, skóra nie może być poddawana procesom opalania – zarówno w solarium, jak i bezpośrednio na słońcu.

Depilacja laserowa – po zabiegu

Aby usunąć wszystkie włosy zwykle potrzeba serii 4-6 zabiegów. Realizuje się je w odstępach kilkutygodniowych. Wynika to z faktu, iż lasero oddziałuje tylko i wyłącznie na włosy w fazie wzrostu.

Okres rekonwalescencji po zabiegu wynosi kilkanaście-kilkadziesiąt godzin. Najnowsza aparatura nie doprowadza do podrażnień, obrzęku i opuchlizny.

Pełną informację na temat postępowania przed i pozabiegowego pacjent otrzymuje podczas pierwszej konsultacji. Wówczas też realizowana jest próba laserowa.

Dodaj komentarz

Top