You are here
Home > Uroda > Jak pozbyć się cellulitu z ud i pośladków?

Jak pozbyć się cellulitu z ud i pośladków?

Cellulit określany również mianem skórki pomarańczowej stanowi przypadłość, która dotyka co trzecią Polkę. To defekt kosmetyczny, który nie zagraża zdrowiu. Nie mniej jednak wpływa na estetykę ciała, co determinuje kobiety do podjęcia trudów jego usuwania.

Cellulit – skąd się bierze?
Zdeformowana tkanka podskórna to wynik szeregu różnych zmian zachodzących w organizmie. Najczęściej wywoływany jest przez zaburzenia gospodarki hormonalnej, co powoduje, że spotykamy się z nim głównie w okresie dojrzewania, ciąży czy menopauzy. Czyli zawsze wtedy, gdy przez organizm przechodzi prawdziwa burza hormonalna. Za występowanie cellulitu odpowiedzialne są estrogeny (żeńskie hormony płciowe) przez co defekt ten dotyczy głównie kobiet (tylko 2% zdiagnozowanych przypadków dotyczy mężczyzn).

Nie mniej jednak, prócz zmian hormonalnych zachodzących w organizmie, wpływ na występowanie cellulitu mają również takie czynniki jak:

  • Palenie papierosów (szkodliwe substancje)
  • Ucisk na skórę (np. noszenie obcisłych ubrań)
  • Niewłaściwa dieta
  • Brak aktywności fizycznej
  • Niewłaściwa pielęgnacja skóry (brak odżywiania)

Jak pozbyć się cellulitu z ud i pośladków?
Cellulit to defekt, który we lwiej części przypadków pojawia się na udach oraz pośladkach. To nie przypadek, że pojawia się w tym miejscu. Wszak, to właśnie wokół ud i pośladków gromadzi się największa ilość tkanki tłuszczowej.

Znając przyczyny występowania tego defektu, powinniśmy w pierwszej kolejności ograniczyć czynniki kształtując. Dopiero wtedy, należy rozpocząć „leczenie”, tudzież usuwanie cellulitu.

Cellulit można usunąć, wykorzystując rozmaite sposoby. Do tych, wykorzystywanych zdecydowanie najczęściej zaliczamy:

  • Domowe receptury, tj.: peelingi z fusów kawy, masaże z awokado, naprzemienne prysznice
  • Zabiegi medycyny estetycznej, tj.: mezoterapia, laseroterapia, mikrodermabrazja
  • Kremy i maści dostępne w aptekach

Wykorzystywaną metodę zalecamy konsultować ze specjalistą. To jaki poziom zaawansowania defektu występuje ma ogromny wpływ na wybór konkretnej metody.

 

Dodaj komentarz

Top