You are here
Home > Uroda > Jak pielęgnować paznokcie: domowe sposoby

Jak pielęgnować paznokcie: domowe sposoby

Twoje paznokcie są zniszczone i często się łamią? Zobacz w jaki sposób możesz skutecznie je pielęgnować by były zdrowsze, lepiej wyglądały i nie były podatne na złamania.

Jak pielęgnować paznokcie? Poznaj domowe sposoby.

Nie trzeba wydawać krocia, aby móc pochwalić się zadbanymi, zdrowymi paznokciami. Wystarczy poświęcić kilkanaście minut dziennie przez 2-3 tygodnie, aby przywrócić paznokcie do optymalnej kondycji.

Odżywki do paznokci

Regularne stosowanie odżywek do paznokci poprawi przywrócić paznokciom zdrowie i urodę. W zależności od typu problemu należy wybrać konkretną odżywkę:

  • regenerującą (do paznokci zniszczonych)
  • wzmacniającą (do paznokci łamliwych i kruchych)
  • nawilżającą (do paznokci przesuszonych)

Wybór jest ogromny. Istotna jest w tym przypadku regularność. Paznokcie w czasie powrotu do dobrej kondycji i wyglądu nie powinny być malowane lakierami.

Oliwa z oliwek

Wykorzystanie oliwy z oliwek w pielęgnacji paznokci jest niezwykle powszechnym procesem. Wszak, gwarantuje on naprawdę widoczną poprawę.

Wystarczy oliwę z oliwek delikatnie podgrzać, a następnie na około 10 minut zanurzyć paznokcie. Zabieg należy powtarzać każdego dnia, co pozwoli osiągnąć naprawdę doskonałe rezultaty.

Sok z cytryny

Właściwości soku z cytryny pomogą nie tylko odżywić paznokcie, ale także pozytywnie wpłyną na kolor płytki paznokcia. Jasna płytka uważana jest powszechnie za atrakcyjniejszą.

Sok z cytryny można dodać do oliwy z oliwek lub olejku eterycznego. Stosować należy każdego dnia.

Kluczowa profilaktyka

Dbając o paznokcie i walcząc o ich regenerację kluczowe jest zapobieganie przed dodatkowymi zniszczeniami. Przede wszystkim, musisz chronić paznokcie przed silnymi detergentami. Podczas sprzątania należy zakładać rękawiczki ochronne, gdyż potrafią dokonać sporych zniszczeń, nie tylko na paznokciach, ale także skórze dłoni.

Paznokcie należy również chronić przed warunkami atmosferycznymi: chłodem, silnym wiatrem czy słońcem.

Dodaj komentarz

Top