You are here
Home > Uroda > Depilacja laserowa

Depilacja laserowa

Depilacja laserowa to zabieg, dzięki któremu można się trwale pozbyć włosów z dosłownie każdego miejsca na ciele. Szczególnie zalecana jest osobom, których włosy mają tendencję do wrastania pod skórę oraz tworzenia stanów zapalnych.

Obecna technologia pozwala na usunięcie włosów na stałe. Seria kilku zabiegów laserem sprawi, że włosy znikną bezpowrotnie, a my będziemy mogli się cieszyć gładką skórą na zawsze. Niestety, zabieg ten jest bardzo kosztowny, przez co nie każdy może sobie na niego pozwolić.

Depilacja laserowa – zabieg nie dla wszystkich

Zabieg depilacji laserowej skuteczny jest tylko u osób posiadających ciemne włosy. W przypadku włosów blond, siwych, bądź rudych depilacja laserowa ma bardzo małą skuteczność, dlatego też nie powinna być realizowana.

Ponadto depilacja laserowa nie może być realizowana u:

  • kobiet w ciąży i karmiących
  • osób posiadających opaloną skórę
  • osób z wszelakimi infekcjami o charakterze wirusowym, bakteryjnym i grzybiczym (dotyczy miejsca poddawanego depilacji)
  • osób z nowotworami (przebytymi lub leczonymi)
  • osób stosujących samoopalacze i bronzery

Ponadto, depilacja laserowa nie zalecana jest u osób, które leczą trądzik i depresję, gdyż spora część leków ma charakter światłouczulający.

Depilacja laserowa – zabieg i przygotowanie

Do depilacji laserowej należy przygotować miejsce, które zostanie poddane zabiegowi. Na miesiąc przed zaplanowanym zabiegiem należy zaprzestać usuwania owłosienia, tak by włos miał długość minimum pół centymetra.

Przed zabiegiem (na około miesiąc należy zrezygnować) z:

  • solarium
  • samoopalaczy, bronzerów
  • maści z retinoidami

W przypadku suplementacji reinoidów, należy z niej zrezygnować na 6 miesięcy przed zabiegiem.

Przebieg zabiegu

Każdy zabieg depilacji laserowej przebiega bardzo podobnie (niezbędna jest seria kilku zabiegów – zazwyczaj od 3 do 6, by usunąć wszystkie włosy).

Wiązka światła pochłania melaninę, która odbiera energię z mieszka włosowego, co w konsekwencji doprowadza do usunięcia włosa. Zabieg nie jest bolesny.

Przed wykonaniem zabiegu przeprowadzana jest konsultacja i próba laserowa, która ma na zadaniu wykluczyć ewentualne reakcje alergiczne organizmu na laser.

Dodaj komentarz

Top