You are here
Home > Uroda > Cellulit a cellulits

Cellulit a cellulits

Cellulit i cellulitis – dwa bardzo podobne słowa. Na forach Internetowych, a nawet blogach traktujących o urodzie używane są zamiennie. Czy słusznie? Oczywiście, że nie! Cellulitis i cellulit mimo podobnej pisowni to dwie całkowicie odmienne przypadłości.

Cellulit – co to takiego?

Cellulit to defekt o charakterze kosmetycznym, objawiający się poprzez zgrubienia i guzki w tkance podskórnej. Przypadłość ta jest wynikiem nadmiaru estrogenów w organizmie (typowo żeńskich hormonów), przez co w większości przypadków dotyczy tylko kobiet.

Cellulit występuje głównie w okolicy ud, pośladków i bioder. Znacznie rzadziej diagnozuje się go przy sutkach, kolanach, czy ramionach. Za główne przyczyny występowania cellulitu uznaje się: siedzący tryb życia, złe nawyki żywieniowe oraz brak równowagi w gospodarce hormonalnej.

Cellulit nie podlega leczeniu, a redukcji. Aby pozbyć się „pomarańczowej skórki” można realizować zabiegi takie jak: Cellulaze, VelaShape, Vaser Shape, Venus Freeze oraz stosować środki antycellulitowe – kremy, maseczki, peelingi. Ponadto, skuteczną bronią w walce z cellulitem mogą okazać się domowe sposoby – masaże, naprzemienne prysznice i aktywność fizyczna.

Cellulitis – co to takiego?

Pod nazwą cellulitis kryje się zdecydowanie poważniejsza przypadłość, a mianowicie choroba bakteryjna, której następstwa mogą być bardzo poważne. Cellulitis to zapalenie tkanki łącznej, której brak leczenia może doprowadzić między innymi do sepsy.

Cellulitis jest wynikiem zakażenia bakteryjnego gronkowcami lub paciorkowcami. Zarazić się można poprzez ukąszenie, poparzenie lub inne uszkodzenie mechaniczne skóry. Ponadto, u osób, które borykają się z zapalnymi stanami skóry może dojść do zakażenia bez uszkodzenia skóry.

Cellulitis objawia się poprzez obrzęk, zaczerwienienie, ból i wybroczyny w miejscu zmienionym chorobowo. Dodatkowo, jeśli zapalenie postępuje pojawić się może gorączka, nudności, poty.

Aby wyleczyć się z tej przypadłości należy poddać się antybiotykoterapii. Przy silnym zakażeniu podawane są również środki przeciwbólowe (tylko wybrane). Ponadto, w szczególnych przypadkach może być konieczna hospitalizacja.

Dodaj komentarz

Top