You are here
Home > Uroda > 5 sposobów na motywację do odchudzania

5 sposobów na motywację do odchudzania

Czy wiesz, że trądzik młodzieńczy to przypadłość niemal 75% nastolatków? Ta kłopotliwa i wyjątkowo nieestetyczna przypadłość bywa naprawdę uciążliwa. Potrafi wprawić w kompleksy i poważnie zachwiać samoocenę danej jednostki.

Trądzik młodzieńczy – czy musi dotyczyć także i mnie?
Otóż, trądzik młodzieńczy w głównej mierze uwarunkowany jest przez zaburzenia o charakterze hormonalnym. Nie oznacza to jednak, że musi dosięgnąć każdego, kto się z nim boryka.

Trądzik młodzieńczy to przypadłość, której można całkowicie zapobiec lub ograniczyć jej intensywność (liczbę i obszar zmian). Wystarczy zadbać o:

  • Właściwą dietę (wolną od niezdrowych tłuszczów i słodyczy)
  • Regularny ruch
  • Stosowną pielęgnację (wybór odpowiednich kosmetyków do pielęgnacji)
  • Badania endokrynologiczne (profilaktyczne)

Duże znaczenie dla występowania trądziku ma ogólna kondycja naszego organizmu.

Leczenie trądziku młodzieńczego – jak wyeliminować?
Trądziku młodzieńczego można pozbyć się na wiele różnych sposobów. Istnieją bowiem liczne rozwiązania, które okazują się skuteczne. Problem jest jednak taki, że żadne z nich nie gwarantuje 100% skuteczności.

Najefektywniejszymi sposobami na trądzik okazują się zabiegi medycyny estetycznej, a wśród nich takie rozwiązania jak: mikrodermabrazja (mechaniczne ścieranie naskórka), mezoterapia (igłowe podawanie preparatów odżywczych bezpośrednio do skóry) czy peeling chemiczny.

Trądzik można leczyć także przy wykorzystaniu środków o działaniu farmakologicznym. Zastosowanie znajdują preparaty o działaniu:

  • Przeciwwirusowym
  • Antybakteryjnym
  • Przeciwzapalnym

Ponadto, w leczeniu wykorzystuje się hormony, antybiotyki oraz retinoidy.

Zastosowanie znajdują zarówno środki doustne, jak i miejscowe. Efektywność terapii zależna jest od wielu czynników – stopnia nasilenia trądziku, trybu życia oraz ogólnej kondycji naszej skóry.

Leczeniem trądziku młodzieńczego zajmuje się lekarz dermatolog. W przypadku zdiagnozowania zaburzeń hormonalnych (najczęstsza przyczyna występowania tej dolegliwości) leczenie może przejąć endokrynolog – lekarz zajmujący się gospodarką hormonalną i podobnymi. Pamiętaj – im szybciej rozpoczniesz leczenie, tym lepiej.

Dodaj komentarz

Top