You are here
Home > Odchudzanie > Jak w tydzień schudnąć 10 kg?

Jak w tydzień schudnąć 10 kg?

Na forach internetowych oraz portalach na których można zadawać pytania pojawia się wiele zapytań w stylu „Jak w tydzień schudnąć 10 kg?”. Czy taka redukcja tkanki tłuszczowej jest możliwa w tak krótkim czasie? Jak wygląda odchudzanie w dobie innowacyjnych rozwiązań? Na te i wiele innych pytań znajdziecie odpowiedź w dalszej części publikacji.

Otyłość – choroba XXI wieku

Ilość osób borykających się z nadwagą wzrasta każdego dnia. Problem ten określany jest chorobą cywilizacyjną, co wynika z siedzącego trybu życia i żywności, której jakość pozostawia wiele do życzenia. Szacuje się, że ilość osób chorujących na otyłość wzrosła dwukrotnie na przestrzeni dwóch ostatnich dekad. To naprawdę niepokojąca statystyka.

Innowacyjne rozwiązania w odchudzaniu

Technologia i medycyna cały czas rozwijają się i oferują coraz to nowsze rozwiązania na odchudzanie. W telewizji i innych mediach można napotkać na reklamy „cudownych” środków pozwalających zrzucić kilkanaście kilogramów miesięczne. Prawda czy kłamstwo? Niestety – kłamstwo. Nie ma takiej fizycznej możliwości, by organizm był zdolny do tak dużej utraty na przestrzenii tak krótkiego czasu.

Jak w tydzień schudnąć 10 kg?

Odpowiedź na tytułowe pytanie może być jedna – NIJAK. Tak jak wspomnieliśmy wyżej, nie ma fizycznej możliwości by stracić tak dużą liczbę kilogramów w tym czasie. Chyba, że zależy nam na samych cyferkach, a nie spaleniu tkanki tłuszczowej. Wówczas to można odwodnić organizm nie dostarczając pożywienia i płynów, ale to jest niezwykle niebezpieczne (zagraża nawet życiu), dlatego też, tego typu pomysły całkowicie odradzamy.

Ile zatem można schudnąć w ciągu tygodnia? Proces odchudzania jest długotrwały, szacuje się, że utrata około 1-2kg w ciągu miesiąca to bardzo dobry wynik. Mówimy tu oczywiście o tkance tłuszczowej, a nie wodzie.

Podsumowując, utrata 10 kilogramów tkanki tłuszczowej w ciągu tygodniach jest niewykonalna. Proces odchudzania jest długotrwały i aby zrzucić taką ilość potrzeba minimum kilku miesięcy.

Dodaj komentarz

Top