You are here
Home > Odchudzanie > Jak szybko pozbyć się tkanki tłuszczowej?

Jak szybko pozbyć się tkanki tłuszczowej?

Nadwaga to problem, którego skala jest ogromna. W Polsce z nadmiarem tłuszczu walczy niemal 30% społeczeństwa. Co więcej – liczba osób borykających się z tym problemem stale wzrasta.

Jak szybko spalić tkankę tłuszczową?

Ostatnimi czasy odchudzanie to temat niezwykle popularny. Tysiące osób poszukuje odpowiedzi na kluczowe pytanie „Jak schudnąć?”. Otóż, nie jest to wcale takie trudne. Wymagane jest jednak zaangażowanie i samodyscyplina.

Po pierwsze: dieta

Proces odchudzania warto rozpocząć od zmiany nawyków żywieniowych. Jadłospis odchudzający powinien być zdrowy i zbilansowany. Nie warto korzystać z diet głodówkowych – skutkować mogą osłabieniem i są gwarancją efektu jojo.

Dieta odchudzająca powinna mieć minimalny ujemny bilans kaloryczny (minus 200-300 kcal). Oznacza to, że od wyliczonego zapotrzebowania (na podstawie wagi i aktywności fizycznej) należy odjąć 200-300 kcal.

Po drugie: ćwiczenia

Odchudzanie to trening. Ćwiczenia mogą mieć różny charakter. Można wykonywać sesje treningowe w domu (plan treningowy domatora), na siłowni lub w plenerze (bieganie, jazda na rowerze). Każdy trening posiada jednak cechę wspólną: powinien być realizowany regularnie.

Ponadto, należy pamiętać o tym, aby bezustannie zwiększać obciążenie treningowe. Mięśnie muszą być stymulowane coraz większą intensywnością, co pozwoli na poprawę efektywności treningu.

Po trzecie: suplementacja

Dodatkowe wspieranie odchudzania suplementami to jak najbardziej dobry pomysł.Specyfiki tego typu pozwalają poprawić efektywność treningu i diety, a co za tym idzie znacznei skrócić czas odchudzania.

Należy jednak mieć na uwadze, że suplementy to nie wszystko. Wiele osób przecenia ich właściwości i ogranicza sie do zażywania tabletek i proszków. Warto mieć świadomość, że preparaty tego typu, bez asysty diety i treningu są najzwyczajniej w świecie nieskuteczne.

Pamiętaj: tempo odchudzania zależy od Twojego zaangażowania i dyscypliny. W ciągu miesiąca można schudnąć nawet 5-6 kilogramów.

Dodaj komentarz

Top