You are here
Home > Odchudzanie > Dieta odchudzająca 1000 kcal

Dieta odchudzająca 1000 kcal

Odchudzanie to proces, którego trudy realizacji podejmuje mnóstwo osób. Wszak, nadwaga to niezwykle popularny problem. Już teraz, na nadmiar kilogramów narzeka około 45% polskiego społeczeństwa. Co więcej, liczba osób otyłych cały czas wzrasta.

Form odchudzania jest naprawdę wiele. Jedne są bardziej, inne mniej skuteczne. Którą wybrać i dlaczego nie powinna to być dieta 1000kcal?

Dieta odchudzająca 1000 kcal – jadłospis dla naiwnych?
Dieta 1000kcal to wymagający, radykalny jadłospis, którego realizacji podejmuje się zaskakująco dużo osób. Społeczeństwo naiwnie wierzy, że tak duża zmiana żywieniowa i mocne ograniczenie ilości dostarczanych kalorii okaże się skuteczne. Nic bardziej mylnego!

Dieta 1000 kcal to owszem – skuteczny sposób na pozbycie się zbędnych kilogramów, ale tylko i wyłącznie na czas określony. Innymi słowy – realizacja tego typu jadłospisu to gwarancja tzw. efektu jojo. Dlaczego?

Diety głodówkowe mają to do siebie, że są stosowane przez pewien okres czasu. Wynika to z faktu, iż organizm jest bardzo mocno osłabiany, gdyż nie otrzymuje wszelkich niezbędnych wartości odżywczych. Ze względu na małą ilość pożywienia, metabolizm spowalnia i dostosowuje się do małych porcji. Po odstawieniu diety, zanim metabolizm przyśpieszy – waga wraca do normy, często ze sporą nawiązką.

Alternatywa dla diet głodówkowych
Dietetycy są zgodni – efektywną formą odchudzania jest korzystanie z jadłospisów zdrowych, pełnowartościowych i odpowiednio zbilansowanych. Głodówka to rozwiązanie nieefektywne, niezdrowe, niepełnowartościowe i niezbilansowane, dlatego też odradzana jest w każdym przypadku.

Proces redukcji zbędnych kilogramów powinien zachodzić poprzez wzmożenie aktywności fizycznej. Dzięki temu, nasz jadłospis nie musi być radykalnie zmieniany.

Spalanie tkanki tłuszczowej zachodzi bowiem tylko wtedy, gdy generujemy zapotrzebowanie na energię. Im jest one większe, tym szybciej organizm zaczyna wykorzystywać materiał zapasowy, a konkretniej – zmagazynowany tłuszcz.

 

Dodaj komentarz

Top